Haberler
  Haberler > Teknoloji
  Detaylar
 
Başlık : Sony Ericsson'dan iPhone'a rakip: P1i
Eklenme Tarihi : 28.09.2007
   
 
Sony Ericsson'un yeni akıllı telefonu P1i, hem Batı'nın yeni silahı iPhone hem de Kuzey Doğu'nun beyni Nokia N95 tarafından gelen saldırılara karşı şimdiden hazırlıklara başlamış görünüyor. Üstelik Sony Ericsson savaşa öyle hazırlanmış ki, bu kez rakiplerinin işi gerçekten çok zor.

VoiP desteği, 3.2 MP çözünürlükte kamerası, kart vizit tarayıcısı, tek tuşla e-posta alıp gönderebilmenize olanak vermesi, 3G ve Wi-Fi bağlantısı, Fm radyosu, medya oynatıcısı, 2.6 inç dokunmatik ekranı ve yarı Qwerty klavyesiyle Sony bu kez kendisini gerçekten sağlam kazığa başlamış görünüyor.

Symbian 9.1 işletim sistemli ve UIQ 3.0 arayüze sahip olan telefonun marifetleri saymakla bitmez. El Yazısı Tanıma özelliği ile Stylus kalem kullanarak dokunmatik ekrandan metin girişi yaparak yazdığınız her şeyi klavyede karşılığı olan harfe dönüştürübilirsiniz. Müzik Tanıma özelliği ile müziği yalnızca birkaç saniye çalarak TrackID (Gracenote Mobile MusicID tarafından desteklenir) şarkı adı, şarkıcı/topluluk ve albüm bilgilerini birkaç saniye içinde alabilirsiniz.

Kartvizit tarayıcı özelliği ile kartvizitin resmini çekip, metni taratarak sonra da kayıt olarak kaydedebilirsiniz. Dediğimiz gibi P1i'nin özellikleri saymakla bitmiyor. M2 kart yuvası, A2DP'li Bluetooth v2.0, MP3/AAC müzik çalar, yine Sony Ericsson P1i'nin marifetlerinden.

 
Ceptelefoncu.com'a üye olun, ikinci el cep telefonu alın satın, en yeni modellere bakın.
E-Posta
Şifre
Şifremi unuttum
Üye olmak istiyorum
Aktivasyon e-postası gelmedi
Arama
İçerik
Detaylı Arama
Modeller
 
   
Ilanlar