Haberler
  Haberler > Teknoloji
  Detaylar
 
Başlık : Nokia, eğlencenin yeni adını duyurdu: N93i
Eklenme Tarihi : 06.10.2007
   
 
Nokia, multimedya bilgisayarlardan oluşan Nokia Nseries alt markasının yeni modeli Nokia N93i ile anıların ve deneyimlerin her an, her yerde kaydedilmesini, hatırlanmasını ve paylaşılmasını sağlıyor. DVD kalitesinde video kaydından İnternet'e doğrudan video yüklemeye kadar pek çok gelişmiş özelliği barındıran Nokia N93i, istediğiniz her an ve her yerde üstün kaliteli videolar çekmenizi sağlıyor.

Nokia N93i'nin saniyede 30 kare çekebilen (30 fps) MPEG-4 VGA video kamera, stereo ses kayıt ve dijital sabitleme özellikleri sayesinde, DVD kalitesinde videolar çekilebiliyor. Nokia N93i'de ayrıca, Carl Zeiss optik destekli 3,2 megapiksel (2048 x 1536 piksel) kamera, 3x optik yakınlaşma ve otomatik netleme modu bulunuyor. Standart Nokia N93i satış paketinde yer alan 1 GB kapasiteli miniSD hafıza kartı ile 45 dakikaya kadar DVD kalitesinde video ya da 1250 adet yüksek çözünürlüklü fotoğraf saklanabiliyor. Çekim yapıldıktan sonra, Nokia N93i'nin film düzenleme (editing) özellikleri ile öyküler şekillendirilebiliyor. Gelişmiş düzenleme için ise, standart Nokia N93i satış paketinde Adobe Premiere Elements 3.0 yazılımı da bulunuyor. Bu yazılım sayesinde, uyumlu bir PC aracılığıyla profesyonel kalitede filmler yaratılabiliyor. Bu videolar daha sonra yeniden Nokia N93i multimedya bilgisayarına aktarılabiliyor ya da DVD'ye kaydedilebiliyor.

Kendi "prime time" seyir keyfinizi yaratın

Patlamış mısırlarınızı alın ve kendi hit filminizi ya da en yeni fotoğraflarınızı sevdiklerinizle birlikte izleyin! Bunun için tek yapmanız gereken, Nokia N93i multimedya bilgisayarını, video çıkış kablosu aracılığıyla uygun bir televizyona bağlamak, ışıkları kapatmak ve gösterinin tadını çıkarmak. Kablosuz film keyfi için ise, entegre kablosuz LAN (WLAN) teknolojisi sayesinde, Nokia N93i'yi uyumlu bir UPnP (Universal Plug and Play > Evrensel Tak Çalıştır) özellikli cihaza bağlamak yeterli. Nokia N93i, sadece dijital bir video kayıt cihazı olmanın çok ötesinde! İster iş, ister eğlence için olsun, tüm ihtiyaçlarınız tek bir cihazla karşılanıyor. WLAN, 3G/WCDMA, EDGE ve GSM (900/1800/1900 MHz) şebekeleri üzerinden çalışabilen Nokia N93i, İnternet'te sörf yapmak, içerik yüklemek, e-posta alıp göndermek, hareket halindeyken de 'bağlı' kalmak için mobil genişbant İnternet erişimi sağlıyor. Ayrıca MP3 formatında müzik, podcast, stereo FM radyo ya da mobil TV ile eğlence de Nokia N93i multimedya bilgisayarında!

İnce ve kompakt telefon

Daha ince ve kompakt tasarımıyla Nokia N93i, Avrupa Görüntüleme ve Ses Derneği'nin (European Image & Sound Association - EISA) '2006-2007 Avrupa'nın En İyi Medya Telefonu', Digital Video'nun "2006'nın Yenilikçi Ürünü' ve American Photo'nun 'Editörün Seçimi 2006" ödülleri de dahil olmak üzere pek çok ödül alan Nokia N93'ün izinden gidiyor. Nokia N93i'de Symbian işletim sistemi üzerinde S60 3rd Edition yazılımını kullanılıyor.

 
Ceptelefoncu.com'a üye olun, ikinci el cep telefonu alın satın, en yeni modellere bakın.
E-Posta
Şifre
Şifremi unuttum
Üye olmak istiyorum
Aktivasyon e-postası gelmedi
Arama
İçerik
Detaylı Arama
Modeller
 
   
Ilanlar