Haberler
  Haberler > Teknoloji
  Detaylar
 
Başlık : Cep telefonu çalındığında çığlık atan alarm!
Eklenme Tarihi : 27.09.2007
   
 
Britanya'daki bir güvenlik şirketi, cep telefonu çalındığında çok tiz bir ses çıkarmak üzere tetiklenen yeni bir sistem geliştirdi. Remote XT isimli çığlık atan alarm, cep telefonu hırsızlığına getirilen son çözüm. Sistem, hırsızların çalıntı telefonu kullanarak içindeki bilgilere ulaşmalarını da engelliyor.


Kullanıcısı için aynı zamanda hem kamera, hem neredeyse tüm müzik arşivini sakladığı bir müzik çalar, hem ajanda haline gelen cep telefonlarının çalınması, teknolojinin ilerlemesiyle her gün daha da büyük bir kabus haline geliyor. Hırsızlığa karşı yeni teknolojiler üretmek ise güvenlik uzmanlarının işi. Remote XT isimli çığlık atan alarm, cep telefonu hırsızlığına getirilen son çözüm. Sistem, hırsızların çalıntı telefonu kullanarak içindeki bilgilere ulaşmalarını da engelliyor.

Bu yeni güvenlik sistemi ile, telefonun kaybolduğu ya da çalındığı bildirilir bildirilmez cep telefonuna bir sinyal gönderiliyor. Bu sinyal ile çığlık benzeri bir alarm yayılmış oluyor. Alarm sesine bir de telefonun ekranın da beliren "Bu telefon çalınmıştır" mesajı eşlik ediyor. SIM kart çıkartılsa bile telefon otomatik olarak çalışamaz duruma geliyor ve adres defteri, imajlar, e-postalar gibi telefonun bünyesindeki bütün içerik korunma altına alınıyor. İlk olarak Britanya'da uygulanacak olan sistemin aylık ücreti yaklaşık 10 pound olacak

 
Ceptelefoncu.com'a üye olun, ikinci el cep telefonu alın satın, en yeni modellere bakın.
E-Posta
Şifre
Şifremi unuttum
Üye olmak istiyorum
Aktivasyon e-postası gelmedi
Arama
İçerik
Detaylı Arama
Modeller
 
   
Ilanlar