Haberler
  Haberler > Tasarım
  Detaylar
 
Başlık : Nokia dan Türk Tasarımcıya Büyük Ödül
Eklenme Tarihi : 04.12.2006
   
 
Nokia Benelux Uluslararası Tasarım Ödülleri Yarışması’nda Nokia 888 isimli tasarımı ile birincilik ödülünü kazanan Türk tasarımcı Tamer Nakışçı, ödülünü Nokia Akdeniz Bölgesi Başkan Yardımcısı Stefan Majirun ve Nokia Türkiye Genel Müdürü Alessandro Fiorentino’nun elinden aldı.

Nisan-Temmuz 2005 tarihleri arasında düzenlenen ve dünya çapında tasarım bölümü öğrencilerine açık olan yarışmada ödül kazanan eserler Nokia Tasarım Direktörü Eero Miettinen’nin başkanlığındaki jürinin yanı sıra kurulan internet sitesine halktan gelen oylar da dikkate alınarak belirlendi.

150.000′den fazla ziyaretçinin ilgi gösterdiği internet sitesinde halkın da oylamasına sunulan eserler arasında en fazla oyu alan ve jüri tarafından büyük ödüle layık görülen Tamer Nakışçı bir adet Nokia 8800, 5.000 € para ödülü ve Helsinki’de bulunan Nokia Design’da eğitim ile ödüllendirildi.

Nokia Tasarım Direktörü Eero Miettinen yaptığı açıklamada "Katılan tüm projeler oldukça başarılıydı ama özellikle ilk iki eser farklılıklarıyla diğerlerinden ayrılıyordu. Temsil ettikleri modern ve farklı yaklaşımla mobil tasarıma yeni bir bakış açısı getirdiler. Bu yüzden onları seçmek hiç de zor olmadı" dedi.

Ödülünü Nokia Akdeniz Bölgesi Başkan Yardımcısı Stefan Majirun ve Nokia Türkiye Genel Müdürü Alessandro Fiorentino’nun elinden alan Tamer Nakışçı yaptığı açıklamada, "Bu uluslararası yarışmada ödül almaktan dolayı büyük mutluluk duyuyorum. Nokia 888 ile hayalimdeki telefonu tasarlama imkanı buldum" dedi. Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Endüstri Ürünleri Tasarımı bölümü son sınıf öğrencisi olan Tamer Nakışçı, Demirden Tasarım’da endüstriyel tasarımcı olarak görev yapmaktadır.

Tamer Nakışçı: http://www.tamernakisci.com/
Demirden Tasarım: http://www.dexigner.com/directory/detail/268/

 
Ceptelefoncu.com'a üye olun, ikinci el cep telefonu alın satın, en yeni modellere bakın.
E-Posta
Şifre
Şifremi unuttum
Üye olmak istiyorum
Aktivasyon e-postası gelmedi
Arama
İçerik
Detaylı Arama
Modeller
 
   
Ilanlar