Haberler
  Haberler > Tasarım
  Detaylar
 
Başlık : BenQ Siemens Ruby Kod Adı : BlackBox
Eklenme Tarihi : 04.12.2006
   
 
Cep telefonu tasarımında bir sonraki adım, esnek ve tamamen dokunmatik tuş takımları içeren cep telefonları üretmek. Moda, Tasarım ve Hissetmek. Bu üç kelime artık teknolojiyi yönlendiren en önemli unsurların başında geliyor ve önemi her geçen gün yükselerek artıyor.

Tüketim konusunda sorulan onlarca sorunun ana temasında, cihazın hem estetik görünümü hem de teknolojik işlevselliğinin ön planda olması var.
Bu yüzdendir ki, gelecek günlerde tüketim alışkanlıklarımız daha da fazla bu yöne doğru kayacak. Şu an sadece gelecekte bizi nelerin beklediğine dair küçük izlenimler edinebiliyoruz.

Size bu yazıda tanıtmak istediğimiz ilk cihaz, BenQ Mobile’dan SiyahKutu(Blackbox) konseptini taşıyan BenQ Siemens Ruby.

Yeni ürün, tasarımı ile bir şekerbar’ını andırırken, dahili anteni ve dokunmaya duyarlı tuş takımı ile dikkat çekiyor.

Tuş takımının Tümleşik fonksiyonlarından biri seçildiğinde tuş takımı başka bir perspektif kazanabiliyor. Aşağıdaki resimde 4 ayrı perspektif size gösterilmektedir. Bu 4 perspektif pozisyonununda kendine has, öz işlevselliği ve tuş dizilimi var.

“Ruby” nin bu halde 2007 nin herhangi bir noktasında inanılmaz bir çıkış yapacağını düşünüyoruz. Önümüzdeki günlerde piyasaya sürülecek olan cihazla yılın hangi diliminde karşılaşacağımızı kestirmek güç.

BenQ, şu anda; cihazlarını bu konseptte geliştirmeye gayret eden tek teknoloji Şirketi değil.
LG de çok yakında Windows Mobile 5.0 adlı akıllı telefonu, dokunmaya hassas tuş takımı ile görücüye çıkarmaya hazırlanıyor. Dikkat çekilmesi gereken belki de en önemli nokta sadece LG telefonlardaki TFT LCD ekranların 65.536 renk desteği sunması.!

 
Ceptelefoncu.com'a üye olun, ikinci el cep telefonu alın satın, en yeni modellere bakın.
E-Posta
Şifre
Şifremi unuttum
Üye olmak istiyorum
Aktivasyon e-postası gelmedi
Arama
İçerik
Detaylı Arama
Modeller
 
   
Ilanlar